Dům s chráněnými byty sv. Anežky České
DPS Za Humny 2292 DPS U Žlebu 1066 Dům pečovatelkých služeb Za Humny 2467 Dům pečovatelkých služeb Starý Hrozenkov Pečovatelská služba Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Uherský Brod Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Uherský Brod Denní stacionář pro osoby s tělesným a mentálním postižením Uherský Brod
SOCIÁLNÍ SLUŽBY
UHERSKÝ BROD
,
příspěvková organizace
Za Humny 2292, Uh.Brod
Telefon: 572 612 500
E-mail: info@ssub.cz
Velikost písma:

DCHB Suchá Loz

Dům s chráněnými byty sv. Anežky České (DCHB) je dům patřící obci Suchá Loz a byl přestavěn z bývalé mateřské školky za přispění obce a Ministerstva pro místní rozvoj. První obyvatelé se do tohoto domu nastěhovali 20. srpna 2007.

[otevřít fotogalerii]

Podrobný popis

DCHB je dům zvláštního určení, kde je poskytováno bydlení především osobám se zvláštními potřebami v oblasti bydlení z důvodů zdravotních či z důvodu pokročilého věku. Měli by zde bydlet lidé, kteří potřebují zvláštní péči nebo-li pomoc při zvládání péče o vlastní osobu či domácnost. Nachází se zde 14 bytů, z nichž čtyři jsou vícepokojové a deset jednopokojových včetně kuchyňského koutu. Byty jsou vybaveny kuchyňskou linkou s el. vařičem, koupelnou se sprchovým koutem a WC. Součástí bytu je i menší předsíň nebo chodbička. Ke každé obytné jednotce náleží sklepní box nacházející se v suterénu budovy. Ostatní vybavení jako je nábytek, lednice, nádobí, záclony apod. si obyvatelé pořizují sami.

V budově DCHB se dále nachází jídelna, která slouží nejen k podávání jídla ale také jako společenská místnost využívaná k aktivnímu trávení volného času, hygienické středisko a zázemí pro pečovatelky. Dále se zde nachází krásná kaple, kterou obyvatelé využívají jak ke každodenním motlitbám tak k bohoslužbám či mši svaté. V suterénu DCHB je prádelna, sušárna, mandlovna a sklepy.

Veškeré pečovatelské služby jsou obyvatelům poskytovány dle jejich potřeby a možností pečovatelské služby na základě uzavřené Smlouvy o poskytnutí sociální služby a dle platného sazebníku (viz dokumenty ke stažení). Služby jsou poskytovány zaškoleným personálem, a to pracovnicemi v sociálních službách - pečovatelkami.

Péče je zabezpečována denně od 6:00 hodin do 22:00 (včetně sobot, nedělí a svátků), dle potřeb uživatelů.

Postup pro přidělení bytu

Žádosti o umístění do DCHB se podávají na OÚ v Suché Lozi, kde jsou evidovány v seznamu uchazečů. Přednostně jsou umísťováni obyvatelé Suché Lozi a okolních obcí. Na obecním úřadě lze získat informace o cenách za bydlení.