DCHB Suchá Loz
Dům s chráněnými byty sv. Anežky České
SOCIÁLNÍ SLUŽBY
UHERSKÝ BROD
,
příspěvková organizace
Za Humny 2292, Uh.Brod
Telefon: 572 612 500
E-mail: info@ssub.cz
Velikost písma:

DCHB Suchá Loz

Dům s chráněnými byty sv. Anežky České (DCHB) je dům patřící obci Suchá Loz a byl přestavěn z bývalé mateřské školky za přispění obce a Ministerstva pro místní rozvoj. První obyvatelé se do tohoto domu nastěhovali 20. srpna 2007.

[otevřít fotogalerii]

Podrobný popis

DCHB je dům zvláštního určení, kde je poskytováno bydlení především osobám se zvláštními potřebami v oblasti bydlení z důvodů zdravotních či z důvodu pokročilého věku. Měli by zde bydlet lidé, kteří potřebují zvláštní péči nebo-li pomoc při zvládání péče o vlastní osobu či domácnost. Nachází se zde 14 bytů, z nichž čtyři jsou vícepokojové a deset jednopokojových včetně kuchyňského koutu. Byty jsou vybaveny kuchyňskou linkou s el. vařičem, koupelnou se sprchovým koutem a WC. Součástí bytu je i menší předsíň nebo chodbička. Ke každé obytné jednotce náleží sklepní box nacházející se v suterénu budovy. Ostatní vybavení jako je nábytek, lednice, nádobí, záclony apod. si obyvatelé pořizují sami. V budově DCHB se dále nachází kaple, jídelna, hygienické středisko a zázemí pro pečovatelky.  V suterénu DCHB je prádelna, sušárna, mandlovna a sklepy.

 

Postup pro přidělení bytu

Žádosti o umístění do DCHB se podávají na OÚ v Suché Lozi, kde jsou evidovány v seznamu uchazečů. Přednostně jsou umísťováni obyvatelé Suché Lozi a okolních obcí. Na obecním úřadě lze získat informace o cenách za bydlení.