Dům pečovatelkých služeb Starý Hrozenkov
Dům s pečovatelskýou službou, St. Hrozenkov
DPS Za Humny 2292 DPS U Žlebu 1066 Dům pečovatelkých služeb Za Humny 2467 Dům s chráněnými byty sv. Anežky České Suchá Loz Pečovatelská služba Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Uherský Brod Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Uherský Brod Denní stacionář pro osoby s tělesným a mentálním postižením Uherský Brod
SOCIÁLNÍ SLUŽBY
UHERSKÝ BROD
,
příspěvková organizace
Za Humny 2292, Uh.Brod
Telefon: 572 612 500
E-mail: info@ssub.cz
Velikost písma:

DPS Starý Hrozenkov

Dům s pečovatelskou službou (DPS) Starý Hrozenkov je zařízení patřící obci Starý Hrozenkov a je určen pro důchodce pobírající starobní či invalidní důchod.

[otevřít fotogalerii]

Podrobný popis

Kapacita DPS je 19 bytů, které jsou vybaveny kuchyňskou linkou se zabudovaným el. vařičem, koupelnou se sprchovým koutem a WC a balkonem. Součástí bytu je i menší předsíň se zabudovanými skříněmi. Ke každému bytu náleží sklepní box nacházející se v suterénu budovy. Každý byt má samostatný vodoměr a elektroměr. Ostatní vybavení jako je nábytek, lednice, nádobí, záclony apod. si obyvatelé pořizují sami.

V budově DPS se dále nachází kuchyňka s jídelnou, která slouží k výdeji obědů, dovážejících se z nedalekého rekreačního střediska patřící obci. Obědy se zde vydávají nejen obyvatelům DPS, ale i ostatním občanům obce, kteří si pro obědy dochází. Dále je zde prádelna, sušárna,mandlovna a kancelář pečovatelek.

Veškeré pečovatelské služby jsou obyvatelům poskytovány dle jejich potřeby a možností pečovatelské služby na základě uzavřené Smlouvy o poskytnutí sociální služby a dle platného sazebníku (viz dokumenty ke stažení). Služby jsou poskytovány zaškoleným personálem, a to pracovnicemi v sociálních službách - pečovatelkami.

Péče je zabezpečována denně od 6:00 hodin do 22:00 (včetně sobot, nedělí a svátků), dle potřeb uživatelů.

Ve spolupráci s obcí je zajišťována slavnostní večeře na Štědrý den, kdy obyvatele navštíví pan starosta a rozdá jim drobné dárky.

Postup pro přidělení bytu

Žádosti o umístění v DPS se sjednávají na Obecním úřadě ve Starém Hrozenkově, kde je evidován seznam uchazečů o umístnění v DPS. Rovněž na obecním úřadě lze získat informace o cenách za bydlení.