NZDM Uherský Brod
Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež NZDM Větrník Uherský Brod
SOCIÁLNÍ SLUŽBY
UHERSKÝ BROD
,
příspěvková organizace
Za Humny 2292, Uh.Brod
Telefon: 572 612 500
E-mail: info@ssub.cz
Velikost písma:

SENIORY VEZMEME DO VESMÍRU A NA DALŠÍ ZAJÍMAVÁ MÍSTA, DĚTEM UKÁŽEME LIDSKÉ TĚLO ZEVNITŘ

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež
23. 6. 2021

Podpoř nás projekt v obchodech Tesco

Jedinečné propojení moderní technologie a psychologie – virtuální realita jako nová aktivizační pomůcka napříč generacemi pro všechny cílové skupiny Sociálních služeb Uherský Brod, to je cílem našeho projektu, který můžete od 14.06. do 11.07.2021 podpořit v obchodech Tesco v Uherském Brodě a ve Slavičíně. Při každém nákupu obdržíte žeton, který následně můžete využít pro hlasování ve speciálních hlasovacích zařízeních u pokladní zóny.

Popis projektu:

Službám sociální péče (PS a DS) projekt pomůže především při aktivizaci a socializaci klientů, zvláště bude projekt zaměřen na osoby se zdravotním problémem či se sníženou mobilitou.

Formou setkávání by klienti PS získávali zážitkové podněty (video), které již nemohou získat běžným způsobem. Klienti by mohli virtuálně navštívit svá oblíbená místa, zkusit zajímavé činnosti apod. U klientů DS se předpokládá rozvoj sociálních dovedností a schopnosti lépe se orientovat v prostředí kolem sebe.

Službám sociální prevence (NZDM a SASRD) projekt přinese pomoc zejména při nácviku soběstačných činností a při podpoře vzdělávání (video) u cílové skupiny.

Děti z NZDM by byly prostřednictvím projektu aktivně vzdělávány s velkým vlivem na rozvoj kreativity a zvídavosti. Služba SASRD by využívala především nácvik činností a také vzdělávací aktivity.

Budeme rádi, pokud náš projekt podpoříte a pomůžete našim seniorům letět třeba do vesmíru :)