Dům pečovatelkých služeb Za Humny 2292
SOCIÁLNÍ SLUŽBY
UHERSKÝ BROD
,
příspěvková organizace
Za Humny 2292, Uh.Brod
Telefon: 572 612 500
E-mail: info@ssub.cz
Velikost písma:

Ohlédnutí za Týdnem nízkoprahových klubů

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež
3. 10. 2019

Jaký byl Týden nízkoprahů ve Šrumci?

Jako v každém roce tak i v tom letošním proběhl v našem zařízení TÝDEN NÍZKOPRAHOVÝCH KLUBŮ, který se konal ve dnech 23. – 27. září. Tato akce má za cíl představit atraktivní formou služby nízkoprahových zařízení po celé České republice, a přiblížit tak široké veřejnosti činnosti těchto služeb. V rámci akce byl připraven celotýdenní program, který byl zdarma realizován přímo v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež (NZDM) Šrumec.

V pondělí měli děti a mládež v NZDM Šrumec možnost vyzkoušet si na vlastní kůži Virtuální realitu. Této šance využili jak starší, tak i mladší návštěvníci a interaktivní formou si prohlédli vesmír či si zahráli zábavnou hru.
V úterý probíhal kreativní workshop, během kterého se děti učily vyrábět šperky a lapače snů, které si pak mohly odnést domů.
V průběhu středečního Dne otevřených dveří zařízení NZDM navštívila veřejnost včetně žáků základní a mateřské školy, kterým byly přestaveny činnosti NZDM a mohli si prohlédnout prostory a vyzkoušet vybavení.
Čtvrteční den byl ve znamení vědomostní soutěže "Kdo to ví?" na motivy televizní soutěže. Do soutěže se zapojily celkem tři týmy, které mezi sebou soutěžily o sladkou odměnu.
V pátek proběhlo vyhlášení výtvarné soutěže na téma "Můj Šrumec", která probíhala od konce srpna. Ze spousty krásných obrázků byl vybrán jeden výherce, který získal volné vstupenky do Aquaparku Delfín.

Všechny aktivity se shledaly s velkým úspěchem nejen u pravidelných návštěvníků služby NZDM, ale u návštěvníků z řad veřejnosti.